Жълто-синята част на Буенос Айрес ликува

Жълто-синята част на Буенос Айрес ликува, след като Бока Хуниорс успя да спечели титлата в местното първенство. Това се случва за първи път от 2012 година и 31-ви трофей за аржентинския гранд. Колективът воден от Родолфо Арубарена победи с 1:0 Тигре и кръг преди края на шампионата е недосегаем на върха.

Голът дойде в 42-та минута, след изпълнение на корнер, при който Монсон с лекота спечели въздушен двубой и хвърли "Бомбонера" в екстаз.

Бившият нападател на Ювентус Карлос Тевес бе един от най-активните в състава на шампионите. Карлито отправи два опасни удара, които вратарят Гарсия успя да спаси, а също така нападателят на два пъти изведе свои съотборници в голови ситуации.

Само след няколко дни Бока ще се изправи срещу Росарио Сентрал във финал за Купата на Аржентина и по такъв начин "генуезци" ще могат да запишат златен дубъл.