Стадион: "Роазон Парк", Рен
Дата: 30.10.2015г.
Час: 21:30
Съдия: Фреди Фотрел

Първият мач от програмата на 12-я кръг в Лига 1 ще се проведе на полуостров Бретан в северозападната част на Франция, където местният Рен посреща шампиона Пари Сен Жермен.

Домакините от Рен записаха пето равенство от 1:1 в последните си 6 мача в шампионата. Този път играчите на Филип Монтание не успяха да спечелят дербито на Бретан срещу регионалния съперник Лориен и двубоят на "Мустоар" не излъчи победител. Рен дори изоставаше в резултата, но през втората част полякът Гросицки спаси точката за своя тим. Така бретанци заемат 7-мо място в класирането с актив от 17 точки. През седмицата Рен елиминира финалиста от последното издание в турнира за Купата на Лигата - Бастия, побеждавайки островитяните с 1:0. За настоящия двубой с травми за Рен са Нтеп, Мексер, Костил и Каваре.

Пари Сен Жермен продължава наказателната си акция в Лига 1. Този път столичани надиграха с категоричното 4:1 Сент Етиен и записаха пета поредна победа на сметката си и общо девета от началото на сезона. Курзава, Кавани, Ибрахимович и Моура отбелязаха попаденията за парижани. Марко Верати пък си отбеляза автогол в 73-ата минута. Така възпитаниците на Лоран Блан продължават да оглавяват необезпокоявани колоната в Лига 1 с актив от 29 точки, което е със 7 повече от Анже. Отсъстващ за настоящия двубой е само Давид Луиш.

ПСЖ изпитва трудности при визитите си на Рен. Двубоят между тези два отбора преди година завърши наравно 1:1, а в предходните два сезона настоящите съперници си размениха победи при гостуванията си един на друг. За последно Рен победи столичният гранд у дома през февруари 2011 г. с 1:0.

Прогноза: Рен - Пари Сен Жермен 0:1