Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 11.09.2015г.
Час: 21:30
Съдия: Антони Готие

По всичко личи, че и през настоящия сезон шампионът на Франция от последните няколко години Пари Сен Жермен ще бъде абсолютен доминант в Лига 1. В предишния кръг столичани разбиха Монако с 3:0 като гости. Дерби не се получи, тъй като ПСЖ правеше каквото си поиска през цялото време и с голове на Единсон Кавани в 58-ата и 73-ата минута и Есекиел Лавеци в 83-ата минута сломи съпротивата на "монегаските". Дебют в мача направи новото попълнение на столичани Анхел ди Мария, който се отличи и с фамозна асистенция за третия гол. Така играчите на Лоран Блан заемат 1-во място след 4 кръга с актив от 12 точки и без допуснат гол. С травми за настоящия двубой са Пасторе и Курзава.

Отборът на Бордо постигна първа победа в шампионата на Лига 1, след като надигра с 2:0 Нант в дербито на Атлантика от четвъртия кръг на първенството. Хазири и Гаич донесоха успеха за "жирондинците" като сега играчите на Вили Саньол заемат 10-то място в подреждането с актив от 5 точки. Преди визитата в столицата лазаретът на тима е пълен и с контузии са Плашил, Контентно, Сертик, Сане и Диабате, а с наказания са Ямбер и Шантом.

ПСЖ играе сравнително успешно у дома срещу Бордо. Столичани са в серия от две поредни победи на шампионатно ниво. За последно аквитанци победиха в Париж през 2010 г. с 2:1.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Бордо 2:0