Фиорентина победи на гости на Челси

Челси приближава началото на кампанията с нова загуба, след като загуби минимално Къмюнити Шийлд от Арсенал, сега само броени дни преди старта на Висшата лига тимът на Жозе Моуриньо прие Фиорентина в среща от приятелски турнир, но отново загуби с 1:0, а голът за гостите вкара Родригес в първото полувреме.

Домакините разчитаха на отслабена стартова 11-ка и това се усещаше в пълна сила днес, след като гостите нацелиха гредата и вкараха гол бързо. В 32-ата минута Весино нацели горната греда с мощен удар от далеч, а само 2 минути след това след като Челси бе притиснат Алонсо стреля, Бегович не се справи добре и Гонзало Родригес завърши с гол за 1:0.

На почивката за Челси се появиха Иванович, Кейхил, Азпиликуета и Матич, а домакините застанаха далеч по-стабилно на терена. Първата атака на италианците в това полувреме бе в 55-ата минута. Най-доброто положение обаче не бе реализирано за Челси - то бе дело на Кейхил в 84-ата минута след статично положение и удар с глава.

След края на срещата домакинската публика изпрати своите момчета с шумни освирквания.