Байерн победи Реал Мадрид

В среща от приятелския турнир Ауди Къп Байерн Мюнхен успя да победи с минималното 1:0 отборът на Реал Мадрид. Единственото попадение в срещата вкара Роберт Левандовски в самия край, след като през по-голямата порция от срещата изглеждаше най-логично всичко да приключи след дузпи.

До почивката на "Алианц Арена" резултатът остана 0:0 и по всичко личеше, че и двата отбора просто опитват да работят над издържливостта на своите играчи. Байерн владееше повече, а Мадрид изглеждаше опасен на контра. Германците имаха далеч по-добрите възможности.

На почивката бяха направени само 4 промени, една от които бе Левандовски, който се появи за Гьотце. Реал започна силно с положение пред Кроос, което Нойер спаси. Последва голям пропуск на Левандовски. В 88-ата минута Дългас Коста центрира дълбоко в наказателното поле и Левандовски показа съобразителност за 1:0.