Рома победи Реал Мадрид след дузпи

Във втората среща от деня в приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп Реал Мадрид и Рома не успяха да си вкарат гол, след като Манчестър Юнайтед успя да победи минимално Клуб Америка. Традиционно за лятната подготовка в двете полувремена видяхме коренно различни постройки от испанците и италианците в Мелбърн, като след дузпи победител днес се оказа отборът на "вълците".

В 4-ата минута днес Де Роси нацели гредата след един корнер, а веднага след това последва положение пред другата врата за Бейл. В 26-ата минута Роналдо бе намерен на добра позиция от Бейл, но Коул се справи с него. Последва шанс за Карвахал.

След почивката темпото падна значително със смените на 18 от игачите в първата част. Все пак Бейл бе близо до гол след корнер в 53-ата минута. Резервата Бензема се отчете с положение малко по-късно, а към края Рома натисна опонента си и Дестро бе близо до гол. Такъв обаче така и не бе вкаран пред 80 746 зрители в Австралия. Така се стигна до дузпи:

7. Де Санктис хвана ъгъла на Иско, но добре пласираната топка го победи - 4:3
8. Флоренци с мощен удар не остави шанс на Навас, като топката отскочи и в гредата - 4:4
9. Бензема задължи Рома да вкара последната дузпа - 5:4
10. Итурбе прати Навас в грешна посока за 10 от 10 вкарани дузпи.
11. Начо вкара с тежък удар точно под гредата - 6:5
12. Ударът на Паредес бе докоснат от Навас, но той не успя да спре пътя на топката към мрежата - 6:6
13. Де Санктис спаси удара на Васкес, дузпата бе слабо изпълнена - 6:6
14. Кейта вкара хваднокръвно за победата на Рома.