Бастия с втори обрат за три дни

Бастия стана първият полуфиналист за Купата на лигата във Франция, след като надигра с 3:1 срещу Рен в среща от четвъртфиналите на състезанието. Двубоят на стадион "Арман Сезари" започна добре за гостите, които откриха резултата в 12-ата минута чрез Силвен Арман. В началото на второто полувреме обаче Себастиен Скилачи изравни, а нещата се промениха още повече, когато в 65-ата минута Андерс Конрадсен бе изгонен за втори жълт картон. Малко след това островитяните поведоха след автогол на Ромейн Дансе.

В 76-ата минута гостите останаха с девет човека, заради директен червен картон на Ермир Ленжани. 15 минути по-късно Джибрил Сисе оформи крайното 3:1.

Само преди три дни Бастия също направи обрат - от 0:2 до 4:2 срещу ПСЖ в Лига 1.