ПСВ Айндховен спечели дербито с Аякс (видео)

П. Пенков

ПСВ Айндховен успя да надиграе с 3:1 като гост Аякс в дерби сблъсъка от третия кръг на Ередивизи. Домакините първи стигнаха до попадението, като то се случи в 16-та минута, благодарение на нападателя Анвар Ел-Гхази. Постепенно съставът на Филип Коку започна да осъществява осезаем натиск над съперника си, който даде резултат в началото на второто полувреме. Само седем минути след неговия старт Мемфис Депай успя да изравни резултата, а 10 минути по-късно Лусиано Нарсинг осигури преднина за ПСВ Айндховен. В 86-та минута влезлия като резерва нападател на гостите Флориън Жозефзон оформи крайното 1:3.

След постигната победа днес, съставът на ПСВ Айндховен ще се изкачи на лидерската позиция с изравнен точков актив с Цволе, докато Аякс ще бъде изместен на третото място с 3 точки по-малко от лидерите.