Монако се справи с Нант

Монако остава на 13 точки от върха и Пари Сен Жермен в класирането на френската Лига 1, след като днес тимът прие Нант и успя да победи с 3:1 благодарение на два гола от Джеймс Родригес и попадение от Раджи. Димитър Бербатов се отчете с асистенция за първия гол на своите.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Бербатов намери Родригес на стрелкова позиция до наказателното поле, и той не сбърка с добър удар. 22-годишният помогна на тима на Клаудио Раниери да стигне до втори гол в 71-ата минута, когато центрира на Андреа Раджи за гол с глава, а 5 минути след това Родригес вкара и от отсъдената дузпа, за нарушението на вратаря Дупе срещу Фабиньо.

Гол за гостите в 78-ата минута вкара Бедоя, но спокойните домакини не пропуснаха повече атаки към своята врата.