Коринтианс e световен клубен шампион след минимален успех над Челси (видео)

Коринтианс победи с минималното 1:0 Челси във финала на световното клубно първенство, който се състоя в Йокохама. Паоло Гереро се превърна в герой за носителят на Копа Либертадорес, реализирайки победното попадение в 69-ата минута.

APTOPIX Brazil FIFA Club World Cup 2012

В 10-ата минута англичаните бяха много близо до откриване на резултата, след като бранител на Коринтианс не успя да изчисти топката след корнер и последва удар на Кейхил, но вратарят Касио показа невероятен рефлекс и успя да спаси. В 34-ата минута Паоло Гереро преодоля двама играчи на Челси и след това опита удар, а топката стигна до Емерсон, който стреля, но кълбото срещна външната част на страничната греда.

Japan Soccer Club World Cup

Последва натиск на европейския шампион, но стражът на Коринтианс първо спаси удар на Торес, а след това извади и изстрел на Моузес, а като за капак изби и свирепа тупалка на Хуан Мата извън наказателното поле.

В средата на второто полувреме Гереро пусна хубав пас към Паулиньо, който шутира силно от 15 метра, но на метър и половина от гредата. Така се стигна до 69-ата минута, когато Данило стреля към вратата на Челси, топката се отби в Гари Кейхил, прехвърли Петер Чех и се озова пред Паоло Гереро, който отправи точен удар с глава - 1:0.

Mata of Britain's Chelsea fights for the ball with Paulinho of Brazil's Corinthians during the FIFA Club World Cup final soccer match in Yokohama

Челси се опита да стигне до изравнителен гол, но Торес пропиля няколко възможности. В 90-ата минута Гари Кейхил получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Емерсон в центъра на терена. Две минути след това Оскар центрира към Торес, а испанецът вкара топката с глава във вратата на бразилците, но голът бе отменен заради засада.

Luiz of Britain's Chelsea fights for the ball with Emerson of Brazil's Corinthians during their FIFA Club World Cup final soccer match in Yokohama

Corinthians' Paolo Guerrero, right, celebrates after scoring a goal against Chelsea FC during their final match at the FIFA Club World Cup soccer tournament in Yokohama, near Tokyo, Sunday, Dec. 16, 2012.  (AP Photo/Shuji Kajiyama)

В 95-ата минута драмата бе пълна, тъй като Мата нацели гредата след удар от малък ъгъл и рикошет. Така Коринтианс се поздрави с успеха. По-рано днес Монтерей от Мексико победи с 2:0 Ал-Ахли от Египет и спечели третото място на световното клубно първенство по футбол.