Санфрече е пети на Световното клубно първенство

Санфрече Хирошима победи южнокорейския Улсан Хюндай с 3:2 в спор за петото място на Световното клубно първенство в Япония. Двубоят се игра пред 17 581 зрители на „Тойота Стейдиъм" в Токио и започна много добре за южнокорейците, които поведоха още в 17-ата минута, когато централният защитник на Санфрече Хироки Мизумото си вкара автогол. В 35-ата минута обаче домакините изравниха чрез Сатору Ямагиши.

След почивката японците имаха превъзходство на съперника и резултатът не закъсня, когато в 56-ата минута Ямагиши даде извеждащ пас към Хисато Сато, който доведе резултата до 2:1 за Санфрече.

В 72-ата минута Хисато Сато сне всички въпросителни за победителя в мача, отбелязвайки втория си гол за 3:1. Играчите на Улсан все пак успяха да стигнат до втори гол, отбелязан от Лий Донг в петата минута на добавеното време и малко след това последва последният съдийски сигнал.