Грешка на роден национал донесе успеха на Звезда в дербито на Сърбия

Цървена звезда победи с 2:0 Партизан в първи полуфинал за Купата на Сърбия. Голямото дерби на западната ни съседка донесе радост на феновете на "червено-белите". С основна вина за провала на "гробарите" бе българският национал Иван Иванов. В 30-ата минута грешка на Русия позволи на Лука Милунович да открие резултата. Иванов се забави с изнасянето на топката, Борха му я отне и веднага пусна към Евандро, който намери Милунович и той технично преодоля стража на Партизан - Стойкович за 1:0.

В 75-ата минута падна второто попадение. Резервата Филип Касалица удвои преднината на Цървена звезда и нарави тима фаворит преди реванша на 11 април. Като цяло Партизан създаде повече голови положения, но не реализира нито едно от тях.