Аякс - АЗ ще се играе пред празни трибуни

Осминафиналният мач за Купата на Холандия между Аякс и АЗ Алкмаар ще бъде преигран на 19 януари пред празни трибуни, обяви Футболната федерация на Холандия. Както е известно, двубоят на "Амстердам Арена" от 21 декември беше прекратен в 36-ата минута при резултат 1:0 за домакините след нахлуването на фен на терена и атаката му срещу вратаря на гостите Естебан Алварадо.

Стражът получи директен червен картон от главния съдия Бас Нийхуйс за това, че се отправи няколко удара към развилнелия се запалянко, което от своя страна предизвика разправии между играчите, а старши треньорът на АЗ Алкмаар Герт Ян Фербек веднага извади отбора си от терена.

По-късно холандските футболни чиновници отмениха картона на Алварадо, а ето че днес бе решен и казуса с доиграването на срещата, която ще започне при резултат 0:0 и ще продължи 90 минути.