Бивш нападател на Интер донесе титлата на уругвайския Насионал

Уругвайският Насионал спечели своята 43-та шампионска титла, съобщава ESPN. Това стана ясно, след като „трикольорите" се наложиха при гостуването си над местния Ливърпул с резултат 1:0, а победният гол отбеляза бившият нападател на миланския Интер и националния отбор на Уругвай Алваро Рекоба. Попадението, което дойде в 78-та минута донесе необходимите три точки за отбора воден от Гаярдо и накара привържениците на Насионал да въздъхнат с облекчение, защото конкурентът за титлата Данубио отнесе с 4:1 Бела Виста и единствено победата устройваше „трикольорите" .

Последният успех за Насионал в първенството е от 2009 година. Досегашният шампион Пенярол остана трети, а Ривър Плейт зае четвъртото място.