Порто и Бенфика не успяха да се победят в зрелищен мач

Голямото дерби на Португалия между отборите на Порто и Бенфика завърши без победител при резултат 2:2. Двубоят бе интересен и предложи доста емоции на зрителите. След шест изиграни мача двата тима са с актив от по 14 точки, като малко по-добрата голова разлика дава предимство на „драконите".

Benfica's Paraguayan Forward Oscar Cardozo (L) Scores

Домакините от Порто поведоха в резултата в 37-ата минута, когато точен бе Клебер, а с асистенция се отчете Фреди Гуарин. При резултат 1:0 завърши и първата част. След почивката, в рамките само на 3 минути, двата тима си отбелязаха по едно попадение.

FC Porto's Argentinian Defender Nicolas Otamendi Jumps

Първо Оскар Кардосо изравни резултата в 47-ата минута, а Николас Отаменди даде нов аванс на Порто в 50-ата минута. Домакините водеха в резултата до 83-ата минута, когато Николас Гайтан бе точен за Бенфика и по този начин оформи крайния резултат - 2:2.