Меси с две асистенции за Купата

Лионел Меси асистира два пъти в редовното време, като помогна на Интер Маями да спечели с 3:2 след продължения над ФК Синсинати в полуфинала на Open Cup. Меси изигра неспокойни първи 70 минути на мача, но асистира за първото попадение на Маями, а след това и за второто - в 97-ата минута.

След това последваха продълженията и дузпи. Меси и Маями се представиха много борбено и атрактивно, а младежът Бенджамин Кремаски вкара победната дузпа, след като 120-те минути игра завършиха при резултат 3:3.

Меси направи осем поредни мача с гол или асистенция за "чаплите", а сега помогна да стигнат до втория си финал за купата след пристигането си в средата на лятото.

Сега "чаплите" са на финал за Open Cup, отново благодарение на магията на Меси. Преди пристигането му Маями беше считан за най-лошия отбор в МЛС (и редовно се намираше в дъното на класирането). Тата Мартино и Лионел Меси изглежда преобразиха клуба. Финалът за Open Cup ще бъде възможност да спечели 45-я си трофей за клуба и родината.