Хофенхайм ще зимува първи след равен с Шалке

А. Франгов

В последният кръг от германската Бундеслига, сензацията Хофенхайм направи 1:1 като домакин на Шанлке 04, въпреки че гостите от Гелзенкирхен завършиха двубоя с 9 души. Така след спечелената точка изненадата на Германия Хофенхайм 1899 ще симува на първото място, след като събра актив от 35 точки, колкото има и Байерн (Мюнхен), но "хофе" имат по-добра голова разлика.

Както винаги Хофенхайм започна по-силно мача и доминираше играта в центъра на терена. Нападателите на домакините не спираха да тормозят защитата пред Нойер, който стана герой за гостите от Шалке след като спаси 3 сигурни гола след опасни удари на Салихович и на два пъти Демба Ба. Противно на логиката, след многото пропуски на Хофенхайм, Шалке 04 откри резултата. Халил Алтънтоп асистира на ганаеца Джералд Асамоа, който с прецизен удар по земя вкара за 1:0 в 40-та минута. След гола, преди и след почивката домакините не спираха да атакуват съперника си. В 57-та минута събори рубо Луис Густаво и получи червен картон. Така, вече с числено предимство, Хофенхайм продължи силната си игра и в 72-та минута стигна до изравнителното попадение. Резервата Тебер препарира Нойер след изпълнение на пряк свободен удар, но след гола домакините прдължаваха да търсят второто попадение и победата в мача. То за малко не падна в 79-та минута, след като удар на Вайс за малко не поапдна в мрежата на Шалке. В 80-та минута Енгелаар получи втори жълт и следователно червен картон и остави гелзенкирхенци с 9 човека на терена.

Въпреки голямото си числено превъзходство, Хофенхайм така и не стигна до нов гол във вратата на Шалке и срещата завърши наравно - 1:1.

Хофенхайм - Шалке 1:1 (0:1)