Твенте подчини Аякс в 120-минутен трилър за Купата (видео)

Т. Михайлов

Твенте без Николай Михайлов в състава си спечели Купата на Холандия след успех с 3:2 над колоса Аякс Амстердам във финала на турнира. Тимът от Еншеде обърна мача от 0:2 до 3:2 като победното попадение бе дело на Марк Янко в 116-ата минута. На вратата на Твенте бе резервният вратар Сандер Бошкер, който по традиция пази в турнира.

Аякс поведе с 2:0 след голове на Деми Де Зеув в 19-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле и в 40-ата, когато Лоренсо Ебесилио с помощта на рикошет удвои. Секунди преди почивката Брама намали. В 56-ата капитанът Тео Янсен направи 2:2, както завърши и редовното време. В 116-ата минута Янко се извиси над защитата при центриране от фаул и направи 3:2.

Това е трета купа в исотрията на Твенте, като предишните датират от 1974 и 2001 години. Двата тима ще си оспорят и титлата в Ередивизи като излизат един срещу друг в последния кръг на шампионата. Твенте има аванс от точка и ще триумфира дори при равенство.