Челси спечели клубната Световна купа (видео)

След 120 минути игра Челси надви Палмейраш с 2:1 за да спечели единственият клубен трофей, който убягваше от историята на отбора. Кай Хаверц, който донесе и Шампионска лига с победен гол не много отдавна, и сега бе героят за "сините" от Лондон.

До почивката голове нямаше на "Мохамед Бин Зайед Стейдиъм" в Абу Даби. Положенията бяха малко и Тиаго Силва бе най-близо до гола. Ромелу Лукаку откри в 54-ата минута с глава след добро центриране на Хъдсън-Одой за 1:0.

В 62-ата минута дълъг тъч от Роча създаде проблеми в полето на Челси и Силва игра с ръка. Съдията прегледа монитора и отсъди дузпа, която Рафаел Веига вкара, изпращайки Менди в другата посока за 1:1. Стигна се до равенство и продължения.

В 99-ата минута Челси бе спрян от горната греда в добра ситуация пред Пулисич. В 115-ата минута Луан блокира удар на Азпиликуета с ръка и това бе втора дузпа в мача, която Хаверц реализира за 2:1.