Сенегал спечели Купата на африканските нации (видео)

Сенегал спечели Купата на африканските нации! На финала тимът се наложи над Египет след изпълнения на дузпи.

В редовното време двата тима завършиха наравно - 0:0. Очаквано обаче стана доста интересен двубой.

Още в самото начало се стигна до дузпа за Сенегал. След 4 минути игра Салиу Сис бе фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Садио Мане пропусна, като е интересно, че секунди по-рано съотборникът му от Ливърпул - Мо Салах се консултира с втараря Абу Габал, който в крайна сметка успя да отрази удара.

Сенегал обаче продължи да бъде по-активния отбор, но така и не успя да стигне до попадение. След почивката положения имаше и пред двете врати. 15 минути преди края Трезеге пропусна да се разпише - покрай гредата.

Така се стигна до продължения. И там сенегалците бяха по-активни, но до гол не се стигна. В крайна сметка всичко се реши с изпълнения на дузпи. Египет на два пъти пропуснаха от бялата точка, а "Лъвовете на Теранга" пропиляха само една дузпа, но в крайна сметка се поздравиха с трофея!