Дори и без публика - Бока Хуниорс и Ривър Плейт направиха супер мач

Голямото дерби в Аржентина между Бока Хуниорс и Ривър Плейт се завърна след пауза от над 400 дни. Много драматичният сблъсък от шампионския поток за купата “Диего Армандо Марадона" завърши без победител - 2:2 на “Бомбонера". Големият мач се игра при нетипична обстановка - пред празните трибуни.

Рамон Абила даде преднина на Бока след само 10 минути игра, а в 58-ата домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Кампусано. "Милионерите" стигнаха до обрат в рамките само на три минути. Първо резервата Джироти изравни с глава в 74-ата минута, а 180 секунди по-късно Рафаел Боре отбеляза за 1:2. Енцо Перес обаче беше изгонен секунди по-късно и Ривър също остана с 10 човека на терена.

Само пет минути по-късно Тевес, който смени Мауро Сарате, изработи изравнителното попадение, което бе дело на Вила. Равенството остави домакините на върха.

Кръг преди края на груповата фаза Бока Хуниорс и Ривър Плейт имат по осем точки, но “генуезците" са с предимство от един гол в головата-разлика.