Тевес вкара на бивш вратар на Лудогорец и донесе титлата на Бока

По драматичен начин завърши аржентинското първенство тази нощ. Бока Хуниорс буквално изтръгна титлата в последните минути от Ривър Плейт, а в герой се превърна Карлос Тевес.  В 73-ата минута капитанът получи топката от Рамон Абила и със силен шут стреля от 17 метра, а бившият вратар на Лудогорец Хорхе Браун не се намеси по най-добрия начин - 1:0.

В същото време лидерът до този момент в шампионата  - Ривър Плейт, стигна само до 1:1 в гостуването на Атлетико Тукуман. Хавиер Толедо даде аванс на домакините в 19-ата минута, а Матиас Суарес изравни в 35-ата минута и този резултат не се промени до последния съдийски сигнал. Така Бока изпревари "милионерите" и триумфира с 48 точки, докато "червено-белите" завършиха сезона с точка по-малко, пропускайки уникален шанс да спечелят първата си титла в Аржентина от 2014 година.

Триумфът на Бока е частичен реванш срещу вечния съперник, който през последните две години го победи в историческия финал в Копа Либертадорес - 2018, а през миналия октомври го отстрани на полуфинала в най-престижния клубен турнир на Южна Америка.