Ливърпул и Спортинг не се победиха

В нощта на 25 юли в град Янки (САЩ) се проведе приятелски мач между европейския шампион Ливърпул  и Спортинг Лисабон.  Срещата се обслужваше  от американския съдия Сорин Станс, а на стадиона присъстваха над 54 хиляди зрители.

Бруно Фернандеш откри за португалците в 4-та минута с мощен удар от дистанция, който Симон Миноле не успя да спаси. 14 минути  по-късно Андрю Робъртсън с хубав пас намери Джордан Хендерсън и той стреля с глава, вратарят спаси, а при добавката Дивок Ориги изравни за 1:1.

В края на първата част Тогава Жоржиньо Вайналдум бе изведен сам срещу вратаря на португалците и така "червените" поведоха в резултата.

В 53-та минута  Бруно Фернандеш подаде на бразилеца  Вендел и той преодоля Миноле за 2:2. Малко след това Върджил ван Дайк удари гредата.

Така мачът завърши при резултат 2:2.