Хофенхайм унищожи Хановер, Вердер и Дортмунд с 6-голов трилър

А. Франгов

В Бундеслигата, новакът Хофенхайм разби с 5:2 като гост Хановер 96. В другите срещи от 8-мия кръг в Германия Вердер (Бремен) и Борусия (Дортмунд) зарадваха зрителите с невероятен мач - 3:3, Байерн (Мюнхен) едва победи Карлсруе с 1:0, Волфсбург победи категорично с 4:1 Арминия (Билефелд), Кьолн постигна минимална победа над Енерги (Котбус) с 1:0, а Херта излъга Щутгарт с 2:1.

Гостите от Хофенхайм поведоха в резултата в 36-та минута с гол на Ибисевич, и резултата се запази до почивката. Нещата се раздвижиха след като в 48-та минута Шулц и Щайнер обърнаха резултата в ползата на Хановер - 2:1. Обаси и Салихович обърнаха за пореден път резултата на 2:3 в 70-та и 72-та минута, а Ба и отново Ибисевич тотално отказаха домакините от Хановер. Така новаците от Хофенхайм отново са на върха с 16 т., колкото има и Хамбургер. Северняците обаче играят утре и имат шанс да задминат Хофенхайм във временното класиране.

2:5 Ибисевич (83)

Хановер: Фромоловитц, Черундоло, Винисиус (54 - Егиман), Фаренхост, Рауш, Балич (75 - Ханке), Шулц, Шлаудраф (46 мин - Щайнер), Бругинк, Хушти, Форсел
Треньор: Хекинг
Хофенхайм: Хаас, Бек, Жаисле, Компер, Ибертсбергер, Луис Густаво (67 - Салихович), Вайс, Карлос Едуардо (76 - Ворсах), Обаси, Ибисевич (86 - Янкер), Ба
Треньор: Рангник

Вердер и Дортмунд си вкараха всичките 6 гола през второто полувреме. Фрай откри в полза на гостите в 59-та минута, но Бауман изравни в 68-та. Хумелс отново даде преднина за Дортмунд в 72-та, но Клаудио Писаро в 88-та и 90+1 минути обърна резултата на 3:2 и зарадва публиката в Бремен. Само след една минута Мохамед Зидан спечели точката за Борусия на "Везерщадион" в последната 92-ра минута.

Вердер (Бремен) - Борусия (Дортмунд) 3:3 (0:0)

0:1 Фрай (59 мин)
1:1 Бауман (68)
1:2 Хумелс (72)
2:2 Писаро (88)
3:2 Писаро (91)
3:3 Зидан (92)

Вердер (Бремен): Вийзе, Фритц, Бауман, Налдо, Пасанен (65 - Бьониш), Фрингс, Д. Йенсен (62 мин - Хунт), Йозил, Диего, Саного (62 - Уго Алмейда), Писаро
Треньор: Шааф
Борусия (Дортмунд): Вайденфелер, Лий, Суботич, Ковач (52 мин - Хумелс), Шмелцер, Кел, Тинга, Кринге, Блашчиковски, Валдес (79 - Климович), Фрай (64 - Зидан)
Треньор: Клоп

Димитър Рангелов игра само едно полувреме на "Райн-Енерги Щадион" в Кьолн. Бившата звезда на Литекс Миловое Новакович донесе победата на домакините в 39-та минута. Кьолн заслужено победиха и взеха трите точки в мача, като през всичките 90 минути доминираха на терена и 1:0 беше най-малкото с което гостите от Котбус можеха да се измъкнат.

Трагичното представяне на Байерн (Мюнхен) продължава. Този път Мирослав Клозе в 86-та минута на мача донесе измъчените три точки при гостуването на Карлсруе и така спаси поста на своя треньор Юрген Клинсман. Домакините добре се защитаваха цял мач, и "баварците" много трудно стигаха до вратата.

Волфсбург съсипа гостите от Арминия (Билефелд) след рецитал на Звездан Мисимович. Още в 5-та минута босненецът вкара след центриране на Дзеко. В 34-та пак Мисимович вкара за 2:0 след асистенция на Графите и резултата се запази до края на първото полувреме. Малдунг реши всичко в 54-та минута, но Лаас вкара почитното попадение за Арминия в 60-та. Графите уформи резултата четири минути по-късно и така Волфсбург взеха заслужено трите точки пред собствена публика.

Като гост Байер (Леверкузен) победи с 2:0 Айнтрахт в Франкфурт. Още в 6-та минута Хелмес откри резултата за "аспирините", а гостите така и не успяха да направят нещо смислено или да променят резултата. Видал сложи точка на спора в 61-та минута, и така гостите от Леверкузен победиха с 2:0.

Влаери Домовчийски се появи на терена за Херта при победата над Щутгарт смао за 2 минути. Нику поведе в 29-та минута свойте, но бразилеца Какау изравни. В последните минути Качар вкара за 2:1 и така столичани излъгаха противника си и взеха трите точки у дома.