Рома с обрат срещу Барселона

Рома се наложи над Барселона с 4:2 в двубой от приятелския турнир “International Champions Cup". Срещата се изигра на “AT&T Stadium" в Тексас, САЩ и предложи зрелище и шест гола на зрителите.

В интерес на истината каталунците на два пъти повеждаха в резултата, но “Вълците" изравняваха, а накрая стигнаха и до пълен обрат. Рафиня Алкантара откри в 6-ата минута, а Стефан Ел Шаарауи изравни в 35-ата. В началото на втората част Малкия фараон успя за втори път да прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко след това - в 49-ата минута Барса отново излезе напред в резултата, а точен бе Малком, който отблизо вкара в опразнената врата.

Алесандро Флоренци направи резултата - 2:2 с попадение в 78-ата, а Браян Кристанте в 83-ата и Диего Пероти от дузпа в 86-ата минута оформиха успеха за тима от Италия.