Първа победа за Селтик в Америка

Шотландския Селтик постигна първа победа на предсезонното си американско турне, след като се наложи с 2:1 над Сиатъл Саундърс. След като загуби с 0:1 от Филаделфия Юнион и с 1:3 от Манчестър Юнайтед, "детелините" стигнаха до победата в третия си мач с голове на Йоргос Самарас в 33-та минута от дузпа и на Патрик МакКорт в 64-та. Домакините вкараха почетно попадение чрез Дейвид Естрада в 66-а минута.

Срещата бе равностойна, с лек превес на европейския тим през първата част. Сиатъл остана с 10 души на терена след половин час игра след като бе показан червен картон на вратаря Теро Бос. През второто полувреме играта стана по-оживена и предложи повече интересни моменти за зрителите, а към края на двубоя, въпреки, че бяха с човек по-малко Сиатъл изнесоха играта в половината на Селтик и въпреки, ч ебяха с човек по-малко можеха да