Шапекоенсе се класира за втория кръг на Судамерикана 2017

В Южна Америка се състояха две срещи-реванш от втория кръг на Копа Судамерикана 2017. Първият двубой бе межди Шапекоенсе и Дефенса§Хустисия от Аржентина. Бразилците вкараха единственото попадение в мача в 25-та минута чрез точен удар на Тулио де Мело, който получи топката от Рейналдо. При този резултат завърши и победителят трябваше да бъде определен чрез изпълнение на дузпи, защото първата среща завърши с победа 1:0 за аржентинците. При дузпите Шапекоенсе се наложи с 4:2 и се класира за следващата фаза на турнира.

Във втория мач, между Санта Фе от Колумбия и Фуерса Амарилия от Еквадор, единственият гол дойде в първата минута на допълнителното време. Първата среща завърши при резултат 1:1, което класира колумбийците напред.