Лудогорец с лесна победа над Монтана (видео)

П. Пенков

Лудогорец постигна лесен успех с 2:0 над Монтана в двубой от 13-ия кръг на родната ни "А" група. Още във втората минута на мача "орлите" стигнаха до попадение, благодарение на Кафу, който беше изпуснат от отбраната на Монтана и успя да нахлуе по дясното крило и въпреки усилията на Георги Ангелов топката се озова във врата на неговия тим.

До края на първото полувреме Лудогорец пропусна серия от чисти положения, като 1:0 беше най-малкото, с което отбора можеше да води на почивката. През втората част "разградчани" продължиха да владеят инициативата, което от своя страна даде резултат в 76-та минута, когато Клаудиу Кешеру удвои преднината на Лудогорец.

Благодарение на спечелените три точки днес Лудогорец заема втората позиция в подреждането, изоставайки само на точка зад лидера Левски, докато Монтана е на предпоследното място с актив от 12 точки и негативна голова разлика.