Левски излъга Черно море във Варна (видео)

Левски постигна първа победа от началото на сезона, след като спечели с 1:0 при гостуването на Черно море от четвъртия кръг на А група.

Единственото попадение в мача бе дело на Борислав Цонев в 44-та минута и отбеляза единственото попадение в срещата.

Срещата започна с равностойна игра, като чисти голови положения липсваха и пред двете врати.

Симеон Райков изпробва опасен далечен удар във 2-та минута, но Боян Йоргачевич успя да спаси.

Единственият гол в срещата падна в 45-та минута, когато Веселин Минев пусна извеждащ пас към Борислав Цонев. Траян Траянов сбърка, Цонев му отне топката, след което отблизо я изпрати във вратата на Георги Китанов.

След гола, треньорът Стойчо Стоев бе уцелен с бутилка вода от трибуните, а съдийската бригада изгони наставника от треньорската скамейка, тъй като изрита полетелият към него предмет.

Левски можеше да вкара втори гол в 61-та минута, когато Де Ноойер пусна много добър извеждащ пас към Божидар Краев, който стреля покрай Георги Китанов, но Траян Траянов успя малко пред голлинията да избие топката.

Симеон Райков стреля от фаул в 66-та минута, като насочи топката в горния ляв ъгъл, но Боян Йоргачевич се намеси и успя да избие топката в корнер.

В 75-та минута последва опасно центриране в наказателното поле на Левски, след което Матиас Курьор стреля с глава, но над напречната греда. След този мач Левски събра актив от 5 точки.

Снимка: Официален сайт на Левски