Два червени и два гола между ЦСКА и Лудогорец (видео)

ЦСКА остава лидер във временното класиране на родната "А" Група, след като днес в среща от поредния шестнадесети кръг на първенството "червените" приеха Лудогорец за равенството 1:1. Головете вкараха Александър Тунчев и Фабио Ешпиньо, а още в първата част бе изгонен по един играч от всяка страна.

Още в 14-ата минута Мисиджан бе изгонен за гостите, когато влезе грубо в краката на Апостол Попов. Това се случи и в 41-ата минута за Маркиньос, който бе изгонен за влизане срещу Светослав Дяков.

В 25-ата минута днес бе открит резултата, когато при центриране от корнер бе намерен Маркиньос, а той подаде към Тунчев. Капитанът се възползва от лошото позициониране на Марселиньо, който покри засадата и с глава откри за домакините.

В 37-ата минута при пряк-свободен удар Ешпиньо стреля мощно над стената и не остави шанс на Дивиш за 1:1.

Във втората част и двата тима имаха своите шансове, като най-добрите се откриха пред Тунчев при ново статично положение и пред Ешпиньо за гостите.

Така ЦСКА събира 37 точки на върха и се намира на 5 пред опонента си днес, който заема второто място в лигата.