Дербито на Пловдив остана без победител (видео)

П. Пенков

Дербито между Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив остана без победител, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в 1/8-финална среща от Купата на България. И двете попадения в срещата паднаха съответно в края на двете полувремена. Домакините, водени от мениджъра Петър Пашев, първи успяха да открият резултата, като това се случи в 44-та минута, когато те получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Мартин Камбуров застана зад топката и с точен удар изпрати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Стаховяк. В самият край на срещата, когато изглеждаше, че "смърфовете" ще се зарадват с победа, Александър Колев се превърна в герой за Ботев Пловдив. Той успя да засече центиране от корнер на Мариян Огнянов и да преодолее Йордан Господинов, оставяйки развието за реванша.