Левски победи драматично десет от Локо Пловдив (видео)

В мач от 15-я кръг на родната А-футболна група Локомотив Пловдив прие Левски, а днес домакините бяха на минути от това да си спечелят точка след изпадане в ситуация на игра с човек по-малко, но късен гол донесе успеха на Левски с 3:2. Срещата пък се игра пред празни трибуни заради инцидента от предишния кръг между Локо и ЦСКА.

В 8-ата минута в този мач Влади Гаджев вкара от пряк-свободен удар от далечна дистанция. Само слд 5 минути Дани Кики изравни с нов гол от далечна дистанция. В последната минута на първата част Валери Георгиев спря с ръка един удар на гол-линията и бе изгонен. От бялата точка пък реализира Гари Родригес.

В 63-ата минута пропуск на Генков донесе шанс за домакините, след като негов удар бе избит от гол-линията. 10 минути след това Илиадис върна равенството и принуди Левски да се хвърли в атака за оставащите минути. Всичко се реши в 85-ата минута, когато Гаджев изведе Генков и този път той донесе победата на Левски.

Така Левски заема 5-ата позиция в класирането, на 3 точки от третото място и днешния си опонент от Пловдив.