ЦСКА с класика над Левски (видео)

В голямото столично дерби на 13-я кръг от българската "А" футболна група ЦСКА категорично победи Левски, като това стана на националния стадион "Васил Левски". За резултатът 3:0 за символичните домакини се разписаха Милисавлевич, Попов и Гъргоров.

Двубоят започна равностойно, но след половин час игра ЦСКА избухна и в рамките на 6 минути вкара всички голове в срещата - първо Неманя Милисавлевич в 31-ата минута откри като премина през вратаря Блажевич след подаване на Емил Гъргоров.

В 35-ата минута Апостол Попов вкара за 2:0 след като игра с глава при центриране от пряк-свбоден удар. Емил Гъргоров довърши Левски след 2 минути след като отбраната на гостите действаше разконцентрирано - Марсиньо отне топката от Милиев в опасна зона и центрира на Гъргоров за завършек от непосредствена близост. Освен всичко това ЦСКА имаше още възможности да покачи резултата, но Блажевич спаси своите неколкократно.

С успеха си ЦСКА се изкачи временно на второто място с 26 точки, а Левски е шести.