Левски с грешка при визитата си в Гоце Делчев (видео)

П. Пенков

Отборът на Левски не успя да вземе трите точки при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев), завършвайки наравно 1:1 в мач от 21-я кръг от родната ни А група. По този начин съставът на Илиан Илиев остана на точка зад лидера Лудогорец, който все още не е изиграл срещата си от този кръг.

Първото попадение в срещата падна в 40-та минута и бе дело на Ромен Ели, който засече топката от точката за изпълнение на наказателен удар, след като вратаря на домакините Абидков не успя да изчисти по най-добрия възможен начин от краката на Димов. През втората част сините решиха да предприемат по дефанзивна тактика, което даде шанс на домакините да развият нападанието си. Девет минути преди последния съдийски сигнал Старокин спъна в гръб Близнаков в рамките на наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Любомир Витанов реализира, носейки точка за Пирин, който остава 10-ти с 7 точки преднина от опасната зона.