Левски и Черно море не си вкараха в контрола

Левски изигра силен мач срещу Черно море в третата си контрола от началото на подготовката. Тимът на Станислав Генчев изпусна куп положения и в крайна сметка завърши 0:0, но категорично надигра съперника си.

Мачът започна интересно и двуостро. В 4-ата минута Калкан пробва диагонален удар към вратата на Пламен Илиев, но не успя да я уцели. "Сините“ отговориха с отлична бърза атака в 6-ата минута. Майкон отляво пусна хубав пас към Марин Петков, който сви към Алекс Колев, а нападателят отклони на скорост, но над вратата. В 9-ата минута последва нова прекрасна възможност. Евертон Бала подаде с пета към Марин Петков, а той стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче попадна в Бала, който стреля силно над вратата. В 11-ата минута Фадига овладя трудно подаване отдясно на атаката, сбори се с двама бранители на Черно море, които му отбиха топката, но тя попадна на крака на Алдаир и десният бек стреля мощно покрай гредата.

Буквално секунди по-късно нова хубава атака мина през Алекс Колев и стигна до Марин Петков, който намери Майкон в наказателното поле, а левият краен бранител стреля опасно, но не уцели рамката на вратата. В 16-ата минута "сините“ направиха нова прекрасна атака. Цунами изчисти една топка силно напред към Алекс Колев, който комбинира с Марин Петков, а младокът стреля от въздуха. В ответната атака Пламен Андреев бе затруднен от Дуду, но се справи.

В 23-ата минута дуото в атака комбинира страхотно. Алекс Колев свали една топка към Евертон Бала, който шутира опасно, но отново покрай гредата.

Левски продължи да доминира тотално в мача. В 34-ата минута Фадига отправи хубав удар. В 43-ата Алекс Колев обстрелва Пламен Илиев, но прати топката право в него и не се стигна до гол.

В началото на втората част "сините“ показаха и друго, което явно е тренирано доста на лагера в Правец. Тимът създаде две отлични ситуации след центрирания от корнер, като първо Кристиан Димитров, а след това Ван дер Каап стреляха опасно с глава. През втората част неофициален дебют със синята фланелка записа и новият вратар Матей Маркович. В 64-ата минута му се наложи и да се намесва решително при удар на Исмаил Иса. Първоначално Станислав Генчев направи малко промени в състава си и даде повече игрови минути на голяма част от започналите срещата. В 65-ата минута обаче бяха направени цели 8 промени накуп.

В 69-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира много прецизно към Асен Чандъров, а халфът стреля с глава, но не успя да реализира. Малко по-късно отново Чандъров бе добре намерен и стреля, но Пламен Илиев спаси.

До края "сините“ продължиха да натискат, но така и не успяха да вкарат победен гол.