Саутхемптън взе третия билет за Висшата лига

Третият билет за Висшата лига за следващия сезон спечели Саутхемптън, който победи Лийдс с 1:0 във финалния плейоф на Чемпиъншип.

В деня след финала за Купата на Англия, "Уембли" бе домакин на финала на плейофите за Чемпиъншип и за втори път този уикенд фаворитите претърпяха неуспех.

Единственият гол в мача падна в средата на първото полувреме, когато Адам Армстронг се възползва от провал в защитата на Лийдс, излезе един на един почти в центъра и търкулна топката във вратата - 0:1.

Колкото и да се опитваха "белите", не успяха да се върнат, въпреки че в един момент Дан Джеймс удари гредата.

Така Саутхемптън, който завърши редовния сезон на Чемпиъншип на четвърто място, последва Лестър и Ипсуич във Висшата лига.

Лийдс - Саутхемптън - 0:1 (0:1)

Гол: Адам Армстронг 25.