Локо Пловдив зарадва феновете с успех срещу Черно море

Локомотив Пловдив победи Черно море с 2:1 на "Лаута“ в мач без особено значение. Все пак победата приближи "смърфовете" на точка от днешния си съперник, който е на 5-то място, а до края има само още един кръг.

Капитанът на Локо - Димитър Илиев откри резултата, възползвайки се от чудесно подаване на Петър Андреев от десния фланг, а минутата бе 52-ра. Четвърт час преди края на мача Мишаел Алвес изравни, след което провокира феновете на "черно-белите“ при радостта си.

Развръзката дойде в последните пет минути, когато Цветомир Панов препъна Димитър Илиев в наказателното поле. Първоначално Георги Димитров не отсъди нищо, но след преглед с ВАР посочи бялата точка. Джовани реализира много хладнокръвно наказателния удар и донесе победата за "смърфовете“.