Ботев Пловдив развали празника на Черно море

Ботев Пловдив се наложи с 2:1 при визитата си на Черно море в двубой от 22-ия кръг на родния шампионат. Така "канарчетата" развалиха празника на феновете на домакините, които честваха 110 години от основаването на клуба, Иначе пловдивчани изиграха първи мач след продажбата на звездата си Тодор Неделев. Въпреки това Ботев се поздрави с победата. Супер мач направи Красиан Колев. Именно той откри резултата след едва 7 минути игра. Антоан Бароан пусна много добро подаване в коридор към младия полузащитник, който се справи с Дюлгеров - 0:1.

Много бързо "моряците" изравниха чрез Мазир Сула (19) за радост на феновете на "Тича". Емануел Уме (51) отново даде аванс на пловдивчани.

В 64-ата минута Точукву Ннади остави Ботев с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон.

В 73-ата минута Черно море получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Виктор Генев. Ръката на бранителя беше долу при центрирането на Мазир Сула. След намесата на ВАР главният съдия Васимир Ел-Хатиб преразгледа решението си и отмени 11-метровия наказателен удар.

Така или иначе победата отиде на сметката на гостите.