Черно море с лесна победа (видео)

Отборите на Черно море и Арда Кърджали изиграха двубой от 23-ия кръг наefbet Лига. Домакините спечелиха с 2:0 и запазват добрата си позиция във временното класиране.

Още в самото начало домакините притиснаха съперника в неговата полувина. Мартин Луков се включи от рано в играта и трянваше да защитава вратата си на няколко пъти. В 10-та минута Курьор нанесе силен удар, но топката прелетя над вратата. В 44-та минута Луков отново демонстрира отличен рефлекс. Велев проби отдясно и потърси Курьор. Нападателят върна към Сердюк, който от дузпата отправи удар, който вратарят на гостите изби с крак.

Дългоочакваният гол дойде в 57-та минута, когато след грешка на защитата на Арда Курьор пое топката и се справи чудесно за 1:0. В 70-та минута Тонислав Йорданов направи голям пропуск да изравни. Той стреля от 2-3 метра на празна врата, но топката мина над гредата. В 77-та минута Евгений Сердюк удвои преднината на Черно море и така оформи крайния резултат 2:0.