ЦСКА 1948 завърши наравно със Стал

ЦСКА 1948 записа равенство 0:0 срещу полския Стал Миелец в контролен двубой, изигран на терените на Gold City в Алания.

"Армейците“ бяха по-близо до победата от съперника от Екстракласа, но в крайна сметка нулевото реми се запази до последния съдийски сигнал.

Мачът започна с хубаво спасяване на Иван Караджов след опасен изстрел към вратата му на Томашиевич. "Червените“, които в този сблъсък играха в изцяло бял екип, отвърнаха с опит за прехвърлящ удар на Галин Иванов отдалеч, но неуспешнo.

В 13-ата минута Иванов напредна с топка в крака и изпрати мощен удар към вратата на Стал, a кълбото премина близо до левия страничен стълб. В 27-мата минута пък Георги Русев шутира по диагонал, но вратарят Стрончек спаси.

След около половин час игра дойде най-сериозната възможност за гол пред тима на старши треньора Николай Киров. Лазар Марин пусна пас към Георги Русев по лявото крило, десетката на ЦСКА напредна отлично и подаде в наказателното поле. Там шанс се откри пред Галин Иванов, който стреля моментално, но Стрончек отново отрази. До края на полувремето Ситек от поляците опита да застраши вратата на Караджов с удар, който мина над вратата.

През втората част треньорският щаб на "армейците“ даде шанс на почти всички състезатели на резервната скамейка. Най-активен в редиците на ЦСКА беше новото попълнение Александър Колев. Централният нападател търсеше безспирно топката в предни позиции и опита няколко пъти да намери мрежата на бившия си отбор Стал.

До гол обаче така и не се стигна. Томашиевич от полския състав пък веднъж пробва изстрел по диагонал, който беше спасен рутинно от Даниел Наумов.

След равенството в контролната среща ЦСКА продължава подготовката си в Алания, като до отпътуването си обратно към София отборът ще излезе в още три приятелски мача – срещу Ингулец (Украйна) на 30 януари, срещу Лапи (Косово) на 2 февруари и срещу Миедж Легница (Полша) на 5 февруари.

В понеделник - 24 януари, "армейците" надвиха Борец (Велес) с 4:3 в първата си контрола на турска земя. Повече за този мач четете тук.