Ботев направи 2:2 със Зенит (видео)

Ботев завърши 2:2 със Зенит контролата помежду им на "НАС Спорт център" в Дубай. На два пъти от бялата точка за пловдивчани бяха точни Тодор Неделев и Маркиньос, а Дзюба и Озгоев вкараха за Зенит.

След мача "жълто-черните" се прибират в България за втория етап от зимната им подготовка.

Двубоят се проведе в две полувремена по 40 минути. Игра се при температури от 20 градуса. Съдийска бригада от Сърбия ръководи спаринга.

"Жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле в 6-ата минута. Зад топката застана Тодор Неделев, който с хладнокръвно изпълнение матира вратаря за 1:0.

Руснаците засилиха натиска и до 20. минута биха четири корнера. Веднъж Дзюба бе близо до изравняване, но Супрайен се намеси решително, изчиствайки топката в ъглов удар.

На два пъти Кузяев и веднъж Мостовой пробваха да вкарат, но първият неточно, а Хангич спаси удара на Мостовой в 23-ата минута.

Дзюба изравни за Зенит в 31-ата минута. След поредния ъглов удар, Хангич и защитата не се ориентираха и снажният руски таран с глава изравни - 1:1.

Руснаците продължават обсадата и 5 минути преди почивката имат в актива си 8 корнера и 6 удара към Хангич.