Черно море и Локо София с равен резултат във Варна (видео)

Черно море не успя да победи Локомотив София и двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 8-ия кръг наefbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна. Родриго Енрике откри за Черно море в 9-ата минута, а Валентин Николов изравни в 84-та минута.

Черно море наложи домакински натиск още от първия съдийски сигнал. В 3-та минута Зе Гомеш получи топката в наказателното поле, обърна се с финт и се строполи на земята, но главният рефер Никола Попов не видя основание да отсъди дузпа.

Само шест минути по-късно "моряците" откриха резултата след страхотна атака през центъра. Леандро Андраде напредна отляво и пусна прецизен пас в коридор към Рориго Енрике, който остана сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 15-та минута Мартин Милушев бе съборен в наказателното поле, но Никола Попов отново не отсъди дузпа. В 25-та минута Пабло Гарсия от много добра ситуация пропусна да направи резултата 2:0. Ленадро премина през трима футболисти, нахлу в наказателното поле и пусна пас към Пабло, който от близо стреля покрай вратата.

В 39-та минута Виржил Пинсон се опита да обстрелва Георги Георгиев, който внимаваше и спаси.

През втората част варненци продължиха да диктуват темпото на терена. В 84-та минута Локо Сф изравни резултата. Валентин Николов стреля технично от пряк свободен удар и реализира за 1:1.