Арда е последният роден представител, който ще играе в евротурнирите (видео)

Арда стана последният роден представител в евротурнирите. В баража днес - финалистът от турнира за Купата на България - спечели с 1:0 срещу Черно море на стадиона в Кърджали. Така Арда се присъедини към другите ни евробойци - Лудогорец, ЦСКА и Локомотив Пловдив.

Иван Коконов вкара единствения гол, който падна в 19-ата минута, а асистенцията бе на Тонислав Йорданов. Последният можеше да подпечата добрата си игра и с попадение, но 15 минути преди края изпусна дузпа. Вратарят на "моряците" Георги Георгиев спаси удара от бялата точка на Йорданов. При ситуацията за наказателния удар Панов получи втори жълт картон за реплика и така Черно море доигра мача с човек по-малко. Гостите от Варна могат да съжаляват, тъй като имаха повече положения, особено през първата част, но така и не успяха да стигнат до попадение.