Славия, Черно море и други отбори от елита продължават напред за Купата

Черно море се класира за 1/8-финалите на турира за Купата на България. “Моряците" победиха втородивизионния Янтра в Габрово с 6:1. Попаденията за варненци реализираха Родриго Вилела (21, 70), Исмаил Иса (70), Стефан Велев (89) и Дани Кики (34, 75), а за домакините точен бе Христо Митев (6).

В друг мач от тази фаза на Купата на страната Славия се наложи с 5:1 при визитата си на Севлиево. И тук домакините поведоха с гол на Добрин Петров (22), но Венцислав Бенгюзов изравни след половин час игра. Калоян Кръстев (48) бе точен от дузпа за пълния обрат, а отново той (50) направи резултата 1:3. До края Георги Вълчев (64) и Емил Стоев (90) оформиха крайния резултат.

Новакът в родния елит Монтана се наложи с 2:1 като гост на Извор. Николай Цветков (56 д) откри резултата, но домакините успяха да изравнят 15 минути преди края. В добавеното време на мача Тони Тасев (90+2) донесе успеха на Монтана.

Друг новак в елита - ЦСКА 1948  удари Дреновец с 6:0. Ангел Бастунов (8) откри за гостите, а след него Станислав Белчев си вкара автогол в 12-ата минута. Васил Шопов (17), Ангел Бастунов (28) и Андон Гущеров (45 д) дадоха стабилен аванс на "червените" още до почивката. В края на мача те стигнаха и до още един гол, чрез Александров и така спечелиха без проблеми.

В чера Царско село удари Кариана с 1:0 и също продължава напред за Купата.