Черно море с погром над Ботев Враца

Черно море записа категоричен успех с 4:1 над гостуващия Ботев Враца в среща от 18-ия кръг на родния шампионат. Страхотен мач направи Мартин Минчев, който реализира два от головете, а точно толкова вкара и Исмаил Иса.

След по-малко от половин час игра Родриго центрира в наказателното поле, а Исмаил Иса стреля с глава, но Костов изби. При добавката обаче Мартин Минчев даде аванс на домакините. Три минути по-късно нападателят на Черно море Мартин Минчев вкара второ попадение. Талантът се разписа с премерен удар, а асистенцията бе на Аристот Ндонгала.

След почивката Исмаил Иса (51, 74) довърши врачани с нови две попадения, а между тях се разписа Петър Атанасов (72), с което направи загубата на Ботев по-малка.

Така Черно море си върна 5-то място и вече има 27 точки. Положението за Ботев Враца обаче не изглежда приятно, като тимът заема предпоследната позиция с едва 13 пункта.