Етър измъкна трите точки от Черно море

Етър записа малко очаквана, но важна победа над гостуващия Черно море. "Болеите" се поздравиха с крайния успех - 1:0 в двубой от 16-ия кръг наefbet Лига. Румен Руменов реализира дузпа в даденото от съдията двеминутно продължение на първата част и по този начин донесе трите точки на тима си. Наказателният удар бе свирен за нарушение на Мирослав Енчев срещу Дани Младенов.

Гостите от Варна могат да съжаляват, тъй като пропиляха няколко добри положения, а Мартин Минчев пропусна дузпа в 71-ата минута. Наказателният удар бе даден за нарушение на Здравко Илиев срещу Минчев, но последният нямаше ден. До края на мача могат да се отчетат добрите изяви на ветерана Христо Иванов на вратата на Етър, а малко преди дузпата - Аристоте Ндонгала нацели греда.

Така Черно мое записа трета поредна загуба и остава с 21 точки на 6-та позиция. Етър има 17 пункта и е на 9-то място в таблицата.