Славия и Черно море с победи в кръга на Първа лига

Славия постигна труден успех с 1:0 над Царско село в столичен мач от програмата на 12-ия кръг вefbet Лига. В 32-ата минута Цветелин Чунчуков бе съборен в наказателното поле от стража на Царско село, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, който вкара единственото попадение на стадион "Славия". Гостите могат да съжаляват, тъй като създадоха няколко добри положения, но не успяха да стигнат до попадение.

В друг мач от кръга Черно море се наложи над Берое с 2:0. Първото попадение падна в 38-ата минута, когато Васил Панайотов асистира на Исмаил Иса, който напредна в наказателното поле и от малък ъгъл простреля Пламен Колев, давайки аванс на "моряците". Пет минути преди края Минчев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Василев в наказателното поле и по този начин сложи точка на спора, носейки трите точки на варненци.