Монтана удари черноморци (видео)

П. Пенков

Монтана постигна четвъртата си победа, след като победи с 4:0 Черно море в двубой от 11- я кръг на родната ни А група. Домакините открираха резултата още в 6-та минута, когато Чепилов овладя добре пас на негов съотборник, след което я сложи на главата на оставения непокрит Мичев, а той нямаше проблеми отблизо да я прати във вратата на Пиргов.

Две минути преди края на първото полувреме Чепилов засече центрирана топка от Дявков и я изпрати под напречната греда във вратата на Пиргов за 2:0. В последнта минута на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като Пирго се сблъска с Антонов, след което съдията Георги Кабаков му показа директен червен картон.

В 47-та минута Монтана направи предината си класическа благодарение Антонов, който успя да прати топкта в мрежата на варненци, след като Пиргов успя да парира шут на Денчев. В 65-та минута Мирослав Антонов отклони чудесно към съотборника си Мичев, който се озова сам срещу вратаря на гостите и без проблем отбеляза за крайното 4:0.