Черно море победи новак в контрола

Черно море записа трета победа в контролите от лятната подготовка. “Моряците" удариха новака в Първа лига - Арда с 2:0 в Банско. И двете попадения паднаха през пъвата част, а точни бяха Родриго в 14-ата и Исмаил Иса в 24-ата минути.

Превантивно, заради болежки, в срещата нe взеха участие Дани Кики, Илиан Илиев-младши, Велислав Василев и Миодраг Митрович.

Още в първата минута Черно море можеше да открие резултата. Родриго получи топката в наказателното поле и бе съборен, но реферът не отсъди дузпа. Топката попадна във Васил Панайотов, който стреля от около дузпата, но топката срещна тялото на бранител.

В 14-ата минута Исмаил Иса проби отдясно, нахлу в наказателното поле и върна топката към Родриго, който от точката на дузпата реализира за 1:0.

В 24-ата минута Иса получи топката отдясно, нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала реализира за 2:0.

След почивката и двамата треньори направиха доста смени и това оказа влияние. Най-чистата бе в 87-ата минута, когато  Петър Вуов получи топката в наказателното поле, но вместо да шутира потърси пас към Емил Янчев, но топката бе пизбита.