Сливен продължи със слабото си представяне (видео)

П. Пенков

Отборът на Сливен загуби с класическото 3:0 гостуването си на Черно море в двубой от 8-я кръг на родната ни А Професионална футболна група. Още в третата минута на първата част домакините излязоха напред в резултата. Явов Иванов си отбеляза автогол, след като Юруков центрира, Димов игра с глава, а стража на войводите не успя да стигне до топката, което бе изритана от Иванов в собствената му врата.

Десет минути преди края на първото полувреме Черно море нямаха късмет и нацелиха гредата след хубав удар на Даниел Георгиев от границата на пеналта. В 51-та минута феновете на стадион "Тича" отново аплодираха своите любимци, които поведоха с 2:0 благодарение на Йордан Юруков, който с премерен шут от пряксвободен удар от близо 30 метра прати кълбото във вратата на Сливен. В 71-та минута Танко Дяков вкара с глава след центриране отляво, оформяйки крайното 3:0 в полза на черноморци.